Spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej w Wyrzysku
w Szkole Podstawowej   
im. Powstańców Wielkopolskich
w Wyrzysku.

 

Dnia 25.09.2013r.wychowawcy świetlicy szkolnej działającej przy   Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zorganizowali  pogadankę dla uczniów klas IV-VI z  pracownikami  Straży Miejskiej:
 panem  Sławomirem Mikołajczak  i  panem Zdzisławem  Muchą.

photo

W trakcie spotkania strażnicy zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami dotyczącymi jazdy  rowerem po drodze,   korzystania z chodnika i przejścia dla pieszych. Przypomnieli też elementy wyposażenia  roweru. Rozmowa miała na celu   poprawę bezpieczeństwa  rowerzystów i pieszych na  drogach.
  
 Pracownicy Straży Miejskiej  zwracali  uwagę m.in. na wszelkie nieprawidłowości, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo najmłodszych
w drodze do szkoły, a przede wszystkim   na odpowiednie zachowanie się dzieci, korzystających z chodników i przejść dla pieszych.

photo 

 Celem spotkania było również  zaprezentowanie dzieciom bezpiecznych zachowań z psem. Strażnicy Miejscy przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat sprzątania po swoich pupilach i jak dbać o czworonoga, był czuł się u nas bezpiecznie.
Ważną częścią spotkania była rozmowa dotycząca zachowania się
w stosunku do zwierząt spotykanych na przykład  w lesie. Panowie prosili  dzieci, by przestrzegały zasad obowiązujących w lesie i  zachowania szczególnej ostrożności.
 Ponadto strażnicy miejscy zachęcali do odwiedzania lasu, by na świeżym powietrzu docenić piękno naszego regionu.

photo

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Panom  za przekazanie w interesujący sposób  informacji, które
z pewnością będziemy wdrażać w życie.

photo

photo

 

Notatka i zdjęcia: mgr Anna Kostecka